ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Ülkemizde ve dünyada eş zamanlı olarak pandemiye karşı çetin bir mücadele verilirken yüz yüze etkileşimin sınırlandığı bu dönemde kalplerimiz evlatlarımız için atıyor. 31 Ağustos'ta başlayan uzaktan eğitim faaliyetlerinin ardından öğrencilerimiz, bugün aşamalı ve kontrollü bir şekilde yeniden okullarına dönüyor.

Sevgili Öğrenciler,

Sizler taptaze heyecanız, sınırsız hayalleriniz ve tükenmeyen enerjinizle milletimizin umudu aydınlık yarınlarısınız. Eğitim ailemize yeni katılan yavrularımız sizleri de aramızda görmekten çok mutluyuz. Birlikte eğlenip öğrenirken yepyeni dünyalar keşfedecek, hayallerimizden uçurtmalar yapacağız. Sizler al bayrağın gölgesinde huzur ve güvenle büyürken bu ülkeyi yıldızlara taşıyacaksınız. Şimdi hazırlık vaktidir. Gelecek sizin rüyalarınızla şekillenecek. Bizim en büyük zenginliğimiz ruhunuzdaki ateştir.Bilgiyi insanlığın hayrına kullanan, aldığı kararı, yaptığı işi kalp süzgecinden geçiren, milletine ve vatanına tutkulu, hedefi yıldızlar olan bir nesil olacaksınız. Gülen gözleriniz, şen kahkahalarınız bu topraklarda daim olsun.

Değerli veliler,            

Gençlerimizin yetişmesinde öğretmenlerin olduğu kadar sizlerin de emeği vardır. Hiçbir zaman unutmayalım ki, iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Öğrenci, öğretmen, okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerinizin başarılarını arttıracaktır. Bu nedenle eğitim öğretimin üç ayağından birinin sizler olduğunuzu unutmayınız. Çocuklarımızı sadece maddi yönden  değil, manevi yönden destekleyerek her zaman onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Sizleri her zaman olduğu gibi okullarımızda, öğretmen ve yöneticilerimizle birlikte işbirliği içinde görmek bizleri mutlu edecektir.  

Değerli öğretmenler,       

            Öğretmenler bir toplumun, bir milletin geleceğine yön veren önderler olarak ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla dünyanın en zor ama bir o kadar da kutsal görevini üstlenmiş olmanın bilinci içerisinde şartlar ne olursa olsun görevimizi lâyıkıyla yerine getirmemiz gerekmektedir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, "Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır." diyerek, sizlere olan inancını ve güvenini belirtmiştir. Dolayısıyla sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancımız tamdır.     

             Bu duygu ve düşüncelerle, 2020-2021 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diler, başarılı ve verimli bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ederim. Eğitimin tüm paydaşlarına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 

                                                                                                                      Murtaza ALAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.