ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

19 Mayıs 1919; dönemin sömürgeci güçlerince dayatılan esaret altındaki bir geleceği reddederek, milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının cumhuriyetle taçlanacak bağımsızlık mücadelesini başlattığı gündür.

Yurdumuzun dört bir yanının sömürgeci kuvvetler tarafından işgal edildiği ve vatanın işgalci güçler tarafından taksim edildiği bir dönemde Samsun'dan başlatılan bağımsızlık mücadelesi Türk tarihinde bir dönüm noktasıdır. Yüce milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı sayabileceğimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının 1919'da yaktığı bu kurtuluş ateşi ile milletimizin var olma mücadelesi başlatılmış ve bağımsızlığa giden yolda adeta Türk milletinin kaderi çizilmiştir.

Milletleri ayakta tutan ve muassır medeniyet seviyesine çıkaran en büyük güç gençlik olmuştur. Hangi ülke genç nesillerin yetişmesine önem vermişse daima daha ileriye gitmiş ve kalkınmadaki hedeflerine ulaşmıştır. Bu nedenle; gençlerimizi kendine güvenen, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, çalışkan ve üretken nesiller olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Samsun'da başlattığı kurtuluş mücadelesiyle bizlere bu vatanı emanet eden başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadele kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyor, geleceğimizi emanet ettiğimiz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

 

Murtaza ALAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.