ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı

         "Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde, tüm eğitim camiası olarak rahmet ve saygıyla yâd ediyoruz.

 

         Engin ileri görüşü, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk hiç şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği en önemli liderlerden biridir.

 

         Gazi Mustafa Kemal Atatürk; bilimi temel alan, insan sevgisiyle yoğrulmuş, bütünleştirici ve aydınlatıcı düşünce yapısıyla milletimiz ve insanlık için uygar yaşamın, bağımsızlığın, gelişmenin evrensel simgesidir. Bu özellikleri ile Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi, devleti ve milletiyle bölünmez bir bütün olarak yaşamasının da en güçlü dayanağıdır. Üstün askerî dehası ve ileri görüşlülüğü ile başarılı bir komutan ve lider olarak yalnız bizim millî belleğimizde değil, dünya tarihinde de edindiği saygın yeri ilelebet koruyacaktır.

 

        Atatürk'ün "Türk çocuğu, atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır." sözünü hiç unutmadan onun düşüncelerini anlamak, karşımıza çıkacak tüm güçlükleri birlik, beraberlik içinde yenerek ve yılmadan çalışarak örnek bir ülke olmayı sürdürmek millet olarak en önemli görevimizdir. Cennet vatanımızı bize emanet eden ecdadımıza karşı bu en büyük sorumluluğumuzdur. 

 

        Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 83. yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

 

 

 

Murtaza ALAN
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.