ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, "Beslenme Dostu Okul" Sertifikası Almaya Hak Kazanan Atatürk İlkokuluna Sertifikalarını Teslim Etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, "Beslenme Dostu Okul" Sertifikası Almaya Hak Kazanan Atatürk İlkokuluna Sertifikalarını Teslim Etti.

           Bakanlığımıza bağlı resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi, ayrıca öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla  Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” ve 20.09.2013 tarihinde “Beslenme Dostu Okullar İşbirliği Protokolü” imzalanmıştır.

           Bu kapsamda, İlçemizde eğitim öğretime açık olan ilköğretim kurumlarından uygun şartları taşıyan Atatürk İlkokulu "Beslenme Dostu Okul" Sertifikasını almaya hak kazanmıştır. 

           İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, Atatürk İlkokulu Müdürü Hüseyin ALBAYRAK ve Müdür Yardımcısı Kadir YEŞİLÇAYIR´ı makamında kabul ederek tebrik etti ve "Beslenme Dostu Okul" Sertifikalarını teslim etti.

 

30-10-201730-10-2017

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.