ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ ın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ ın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Mesajı

      Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 16 Mart 1977’de 8 Mart’ın “Dünya kadınlar Günü” olarak kutlanmasını kabul etmiştir. Ulu Önder Atatürk “Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluş ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim diyemez.” diyerek kahraman kadınlarımıza hak ettikleri onuru vermiştir.

    Modern Türkiye’nin kurulmasında önemli rol üstlenen, hayatın bütün alanlarında etkin olarak saygın bir yerde olan kadınların, anne olarak gelecek nesilleri yetiştirme konusunda gösterdiği fedakârlık, annelik duygusu ve ailesini ayakta tutma çabası her türlü takdirin üzerindedir.

    Bir ülkenin gelişmesinde ve ilerlemesinde etkili bir role sahip kadınlarımızın hayatımıza ve toplumumuza katkıları çok büyüktür. Bir çocuğun ilk öğretmeni annesidir. Kadınlarımız bir ailenin ve toplumun temelidir. Kadınlarımızın değerinin bilinmesi sadece bir gün anılmaları ile değil, emekleri, özverileri hiçbir zaman unutulmamalarıyla mümkündür.

   Bu duygu ve düşüncelerle, hayatımızın her alanında ve her anında bizlerin yanında olan kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, tüm kadınlarımızın daha mutlu bir gelecekte sağlık, başarı ve esenlikler içinde olmasını diliyorum.


    Murtaza ALAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.