ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 1. Dönem Sonu Karne Mesajı...

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 1. Dönem Sonu Karne Mesajı...

        Bir bütünün parçaları olan öğrenci, öğretmen ve idarecilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiası olarak 2017-2018 eğitim- öğretim yılının 1. dönemini geride bırakmış bulunuyoruz. Bu süreçte emeği geçen herkesi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, gayretlerinin devamını diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz;

        Karne heyecanınızı içtenlikle paylaşıyoruz. Sizlerin en değerli varlığı olan çocuklarınızın karnelerindeki başarı ve başarısızlığı değerlendirirken; karnenin, çocuğunuzun bir dönem boyunca derslerinde gösterdiği performans ve çalışmanın notlarla gösterilen bir belge olduğunu unutmayınız. Başarısız karnelerin sorumluluğunu sadece çocuğa yüklemek sorumluluktan kaçmak olacaktır. Çocuğunuzun bir başkasıyla kıyaslanma durumu ise, ona anne ve babası tarafından yeterince güvenilmediği mesajını verebilir. Karne notlarını cezalandırma aracına değil, içeriği ve sunumu ile olumlu bir geri bildirime dönüştürmeliyiz. Karne sonucu ne olursa olsun, çocuklarımıza onları çok sevdiğimizi ve her durumda yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Çocuklarımız eğitim öğretim süreci sonunda gösterdiği başarı sonucu takdir, teşekkür, başarı vb. belgeler aldığında ne kadar mutlu oluyorsak, başarısızlık durumunda da ortak sorumluluğumuz gereği sevgimizi ve desteğimizi göstermeliyiz.

  Sevgili Öğrencilerimiz;

        Elbette karne geçmişin değerlendirilmesi demektir. Bu değerlendirme sırasında, geçmişteki hatalardan, harcanan çabanın ne ölçüde yeterli olduğundan, sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinden ve tüm bunların nedenlerinden söz etmek doğaldır.  Yarıyıl tatilinizi verimli ve güzel geçirmek için kendinize bir tatil programı hazırlamanız faydalı olacaktır. Hoşlandığınız, başarılı olabileceğinize inandığınız, yetenekli ve ilgili olduğunuz tiyatro, sinema, resim, müzik vb. sanatsal alanlarda bir hobi edinmeniz, sosyalleşmeniz ve özgüveninizin gelişmesi açısından önemlidir. Verimli bir tatil dönemi; iyi vakit geçirirken bir yandan da çeşitli kitaplar okuyarak bir dönem boyunca öğretilen bilgilerin pekiştirilmesi ve eksik bilgilerin tamamlanmasını sağlamaktır.

Değerli Öğretmenlerimiz;

       Bir dönem boyunca öğrenme aşkını ve ruhunuzdaki hazineleri öğrencilerinizle paylaştınız. Gelecek yıllarda, öğrencilerimizin yollarını aydınlatacak, onlara hız verecek pek çok meşaleler yaktınız. Sizlerin de ödülü budur! Bu duyguyu tatmanın ve bir ömür zevkle icra etmenin, ne büyük bir onur ve ne büyük bir ödül olduğunu en iyi sizler biliyorsunuz. Bu ülkenin yarınlarını yüreklerindeki sevgiyle, merhametle, adaletle, vatan sevgisiyle inşa edecek olan nesiller üzerindeki emekleriniz için millet olarak size minnettarız.

       Bu vesile ile  2017-2018 eğitim-öğretim yılı 1. kanaat döneminin sorunsuz şekilde tamamlanmasındaki gayretlerinden dolayı öncelikle okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyor, tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                                                                         Murtaza ALAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.