ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın "24 Kasım Öğretmenler Günü" Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın "24 Kasım Öğretmenler Günü" Kutlama Mesajı

Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ni kabul etmesinin 89. yılını,  bu anlamlı günün öğretmenler günü olarak kabul edilmesinin ise 36. Yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

İnsan dünyaya gelirken yaratılıştan gelen bazı yeteneklerle doğar. Allah Teala İnsanı eşref-i mahlukat olarak yaratmış, diğer varlıklardan üstün kılarak, ona öğrenebilme yeteneğini vermiştir. İnsanın öğrenmesinde en çok emeği olanların başında öğretmenleri gelir. Öğretmenler çocukları, anne-baba şefkatiyle kucaklar, bir bahçıvanın çiçeğe olan hassasiyetiyle yaklaşır ve geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için canını dişine takarak fedakarca çalışır. Onun en güzel meyveleri vatanına, milletine, dinine, sahip çıkan, ahlaki değerleri kuşanmış, gıptayla bakılan nesillerdir. Onun emeğinin karşılığı maddiyatla ölçülemez, onun fedakârlığının karşılığı, bugün ektiği fidanların yarın boy verip meyveye durmasıdır. Öğrencisi geleceğin tohumudur. Yarınımızı bu tohumun özüne bakarak keşfetmek mümkündür. Öğretmen ilgiye ve öğrenmeye aç zihinlerin mihrabıdır. Cehaletin demir perdesini kıran mizaçtır. Bir harf öğrenmeye duyulan minnettarlıktır. Eğitim ve öğretimin mihenk taşı, kendini bilmenin, gelmişi ve geçmişi tanımanın misyonudur öğretmen.

Yarınlarımızın daha aydınlık olması adına ilçemizde görev yapan siz elleri öpülesi meslektaşlarımızla 6047 öğrencimizi hayata hazırlamaya çalışıyoruz. Böylesine ulvi ve kutsal bir mesleği, milli birlik ve beraberliğimizin teminatı siz değerli öğretmenlerimizi , elbetteki bir günde anmanın bir günde hatırlamanın yeterli olmadığının bilincindeyiz ve  bu bilinçle gerek çalışma koşullarınızın iyileştirilmesi,gerekse öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırma gayretlerinizde hep sizlerin yanında olmaya, sizlere elimizden geldiği ölçüde destek olmaya devam edeceğiz.

 Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete göç etmiş, tüm öğretmenlerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyorum. Emekliliğe ayrılmış öğretmenlerimize uzun ve sağlıklı ömürler diliyor, halen görevlerinin başında olan siz öğretmenlerimizin de 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyor  hepinize başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

 

            Murtaza ALAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.