ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı

            "Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde, tüm öğretmenlerimiz VE öğrencilerimiz ile birlikte yürekten rahmet ve saygıyla yad ediyoruz.

          Ülkemizi çağdaş uygarlıklar düzeyinin üzerine çıkarmak için her seviyede, her vatandaşımızla çok daha fazla gayret etmek ve yine hem İlçemizin hem de ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için gücümüzü çok daha fazla ortaya koymak zorundayız. Atatürk´ün ve silah arkadaşlarının gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni dünyanın en ileri ve müreffeh ülkelerinden biri haline getirmek için gönül birliği halinde yılmadan çalışmak, şehitlerimize ve gazilerimize olan vefa borcumuzdur. Ecdadımızdan miras aldığımız mukaddes değerler, vatanımızın bütünlüğünü ve milletimizin birliğini hedef alan tehditlerin ve saldırıların üstesinden gelmek için verdiğimiz mücadelede en önemli ilham kaynağımızdır. Ancak o zaman Atatürk´e, silah arkadaşlarına, şehit ve gazilerimize karşı görevimizi yerine getirmiş oluruz.

            Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 79. yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

 

Murtaza ALAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.