ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı dünya tarihine damga vuran, Türk milletinin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından, ulusumuzun övünç kaynağı, şanlı tarihimizin özel günlerinden birisidir. 1922 yılında 26 Ağustos´ta başlayıp, 30 Ağustos´ta Dumlupınar´da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkumandanlığında Şanlı Ordumuzun ve milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi dünyaya verilen bir mesajdır.  Yeni Türk devletimiz olan Türkiye Cumhuriyetinin temeli bu zaferle sağlamlaştırılmış ve ebedi hayatı burada şeref tacını giymiştir. Yine çok iyi bilinmelidir ki dünya durdukça bu millet denge unsuru olarak var olacak, var olduğu sürece de varlığından, birliğinden ve dirliğinden asla taviz vermeyecektir. 

 

Bizler ise kahraman atalarımızdan aldığımız güçle,  çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

 

Bu düşüncelerle Kahraman Ordumuz başta olmak üzere halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı´nı kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                  Murtaza ALAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.