ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

        İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün  "En Büyük Eserim" diyerek bizlere emanet ettiği bir büyük devrim ve milletimize eşsiz bir armağan olan "Cumhuriyetimizin İlanının 93. Yılı" dolayısıyla kutlama mesajı yayınlamıştır.  

       İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, mesajın da şu ifadelere yer verdi;"Yüce Atatürk´ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet´in 93. yıldönümünü, Milletçe coşku içinde kutlamanın mutluluğu içindeyiz. Türk Milleti´nin, Atatürk´ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihte ender kaydedilen bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir.

       Atatürk´ün önderliğinde büyük Türk Milleti´nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet´in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. 93. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimiz, bu günlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur. Başta Gazi Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarının ve Türk Milleti´nin omuz omuza verdiği Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonrasında elde edilen bu büyük zaferi, Ülkemizi ve Cumhuriyetimizi, 15 Temmuz Darbe Girişiminde olduğu gibi hep beraber korumalıyız.

       Bu duygu ve düşüncelerle; halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nı en içten dileklerimle kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi  rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 

                                                                                                                                                                       Murtaza ALAN 

                                                                                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.