ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Korganlı Hayırsever İş Adamlarımızın İlçemize Kazandırmış Olduğu Konferans Salonu Düzenlenen Program İle Hizmete Açıldı.

Korganlı Hayırsever İş Adamlarımızın İlçemize Kazandırmış Olduğu Konferans Salonu Düzenlenen Program İle Hizmete Açıldı.

 

 

      Korgan Ortaokulu Fatma Trabzon Konferans Salonunun açılışına İlçe Kaymakamımız Hakan GÖNEN, Korgan Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, Korgan’ da uzun yıllar öğretmenlik yapmış ve salona ismi verilen Fatma Trabzon, eşi Nazmi Trabzon, Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin yanı sıra 1982 yılında Merkez İlköğretim Okulundan mezun olan 5/A sınıfı öğrencileri katıldılar.

      Korgan ilçesinde 1970-1982 yıllarında ilköğretim hayatına başlayan dönemin öğrencileri Korgan Ortaokulu Konsefans salonu açılışı ile bir araya geldi. Programda salona adı verilen dönemin 5/A sınıfı öğretmeni Fatma Trabzon’ un katılması sevinç, hüzün ve duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.

      1982 yılında Korgan Merkez ilköğretim okulunda 1.ci sınıftan 5.ci sınıfa kadar okutmuş olduğu öğrenciler arasında Profesör, Doktor, Gazeteci, Eğitimci ve İşadamlarının yetiştiren öğretmen Fatma Trabzon 1983 yılından sonra Korgan’ a ilk gelişinde Korgan Merkez İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından bayraklar ve çiçeklerle karşılandı.

       Karşılama programı sonrası kendisinin de haberi olmadığı Fatma Trabzon Konferans Salonu açılışına geçen Fatma Trabzon salon girişinde tabelada Fatma Trabzon Konferans Salonu yazısını görünce duygulu anlar yaşanmaya başlandı. Açılış kurdelesini İlçe Kaymakamımız Hakan Gönen, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz ve eşi emekli öğretmen Nazmi Trabzon’ la birlikte kesen 1982 5/A sınıfı emekli öğretmen Fatma Trabzon salonda o dönemde öğrencileri olan ve salonda hazır bulunan  Atik Soner Alanlı, Mehmet Altınkılınç, Ali Börek, Ömer Akkiraz, Celil Karabina, Ali Sanmak, Yunus Taran, Ahmet Taşkın, Çoşkun Cebar, Hatice Ürkü, Fatma Şatafatlı, Fatma Kesen, Havva Karabina’ yı karşısında görünce hepsiyle ayrı ayrı kucaklaşarak uzun sohbet etti.

      Programda birer açılış konuşması yapan sırasıyla  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz,  İlçe Kaymakamımız Hakan GÖNEN ve Fatma TRABZON’ un 1982 yılında mezun ettiği yurtdışından bu açılış için gelen Ali BÖREK ve İstanbul’ dan gelen ve bu salonun yapımında büyük maddi manevi destek olan Mehmet ALTINKILIÇ birer konuşma yaptılar. Program çeşitli etkinliklerin sunulmasından sonra sona erdi.

 

 

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.