ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Korgan İlkokulunda Düzenlenen Program İle Kutlandı.

İlköğretim Haftası Korgan İlkokulunda Düzenlenen Program İle Kutlandı.

       İlköğretim Haftası münasebetiyle Korgan İlkokulu´nda tören ve program düzenlendi. Burada yapılan tören ve programa, İlçe Kaymakamımız Sayın Hakan GÖNEN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murtaza ALAN, Korgan Belediye Başkan Vekili Ahmet BOLAT, , Orman İşletme Şefi Hakan TANRIVERDİ, Korgan Halk Bankası Müdürü Ercan BİRTEK, Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Nazım MANGUŞ, Ercan DÜZÜCÜ, Halk Eğitim Müdürümüz İlyas ÇÖRTEN, Okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı. 

     Programın açılış konuşmasının yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, konuşmasında; ’Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine; kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içinde iken; değerli öğretmenlerimiz de, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı, Başöğretmenimiz Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yolda, O’nun ilke ve inkılâplarının ışığında yetiştirmenin onurunu yaşıyorlar. İnsan eğitiminde aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerine ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve her öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, daha müreffeh bir hayatın temeli ve teminatı olacaktır.  Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin aydınlık geleceğine güçlü bir adım olacağı inancıyla 2015-2016 eğitim öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimize ve ailelerine, özverili çalışan öğretmen arkadaşlarıma ve Korgan ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, saygılar sunuyorum’’dedi.

      İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın konuşmasından sonra öğrenciler tarafından İlköğretim Haftası ile ilgili şir ve yazılar okundu.  Korgan İlkokulu öğrencisi Nilay BAŞ´ın İlçe Kaymakamımız Hakan GÖNEN´e çiçek taktim etmesiyle program son buldu.

       Korgan İlkokulunda düzenlenen program sonrasında İlçe Kaymakamımız Hakan GÖNEN ve  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, okula yeni başlamanın heyecanı içerisinde olan 1. sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret ederek onların sevinç ve heyecanlarına ortak oldular. Yapılan ziyaret öğretmen ve öğrencilerin İlköğretim Haftasının kutlanması ve başarı dileklerinin sunulması ile son buldu.

 

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.