ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KORGAN DEĞERLERİYLE BULUŞUYOR KONFERANSI

KORGAN DEĞERLERİYLE BULUŞUYOR KONFERANSI

      Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Yenipınarlılar Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği , “Korgan Değerleriyle Buluşuyor” etkinlikleri çerçevesinde, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Görevlilerinden Doç. Dr. Cüneyt ISSI öğrencilere bir konferans verdi.

       Konferansa Korgan Kaymakamı Erkan KAÇMAZ, Korgan Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murtaza ALAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram SELEK, Okul Müdürleri, Korgan Yenipınarlılar Derneği Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri; davetliler ve öğrenciler katıldı.

        Konuşmacı Doç. Dr. Cüneyt ISSI: “öğrencilere kendi hayatından izlenimlerle, bazı özel örneklerle; insanın kendini tanıma ve anlama sürecinde, kişiye değer katan ve bir yere taşıyan aşamanın, kişinin çevreyi güvenle ve cesaretle tanıması; kendine olan inançla buna cevaplar arama noktasında kararlı olması gerektiğini vurguladı. Kişinin yetişme sürecine nelerin etkili olduğu sorusuna verilecek cevabın olumlu olabilmesinin, iyi donatılmış çevrenin etkisinin çok önemli olduğunu aktardı. Sanat ve edebiyatın ilk bu çevrede kişinin ilgi alanına girdiğini, bunların sonradan gelişim süreci irdelendiğinde ortaya çıkan yönelimler olduğunu vurguladı. Tanıma ve anlamanın yanında hayır diyebilmenin gereğine değinen ISSI, öğrenmenin sabırlı ve uzun bir yolculuk olduğunu ifade etti. Öğrencilerin sorduğu çeşitli sorulara cevap veren ISSI onlara mutlaka bir üniversite okumalarının gerektiğini ifade etti.

     Konuşma sonrası Korgan Kaymakamı Erkan KAÇMAZ, Korgan Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murtaza ALAN tarafından konuşmacılara ve dernek yöneticilerine plaketler verildi.

 

      Konuşmacı  Doç. Dr. Cüneyt ISSI, kendisinin de bir Yenipınarlı olarak böyle bir etkinlikte bulunan Yenipınarlılar Derneğine ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür edip çalışmalarında başarılar dileyerek toplantıyı kapattı. 

 

 

 

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.