ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Yapılan Proje, Yarışma ve Etkinlikler

Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Yapılan Proje, Yarışma ve Etkinlikler

   1-  “Korgan Okuyor3 Projesi”  Seçme Sınavı 04/05/2015 Pazartesi günü Anadolu imam Hatip Lisesinde saat 12.00-13.45 arasında gerçekleştirildi. Ortaokullar ve liselerden okullarınca sınava girmeye hak kazanan toplam 324 öğrenci aynı salonlarda sınava katıldı. Komisyon üyesi öğretmenlerce 6 aydır öğrenciler tarafından okuması gerçekleştirilen 8 kitaptan 100’er  soru şeklinde hazırlanan sorular koordinatör okul Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmenlerince hassasiyetle düzenlendi. Sorular kitapçık şekline getirilerek optik okuma ile desteklendi. Sınav salonları, öğrenci listeleri ve gözcü öğretmenler önceden belirlendiği şekilde uygulanarak sınav yetkin bir şekilde başarıyla gerçekleştirildi Tüm bu çalışmalar bu yıl bu sınavın başarısının daha da artırıldığı gözlemlendi. Seçme sınavı optik okuma sonuçları bir gün sonra siteden yayınlanarak kazanan öğrenciler belirlendi. Liselerede ilk 5 dereceyi Anadolu Lisesi alırken ortaokullar aralarında paylaştı. Öğrencilere verilecek ödüller bakımından Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün en büyük yarışması olan Korgan Okuyor 3 ödüllerin verilmesi aşaması dışında tamamlanmış oldu.

2- “ Âlemlere Rahmet Olan Peygamberimi Öğreniyorum” Projesi seçme sınavı 05/05/2015 Salı günü yapıldı. Sınava başvuran öğrenci sayısı ilçe toplamı 888 oldu. “ Âlemlere Rahmet Olan Peygamberimi Öğreniyorum” Projesi Sınav saati 14.30 olup bütün il aynı anda sınavı gerçekleştirdi. Sınav esnasında kimlerin görevli olacağı öğretmenlere tebliğ edilerek, sınavın sorunsuz yapılması için her türlü önlem alındı. Sınav güvenliği ve başarısının sağlanması için okul müdürlüklerince gerekli tedbirler alındı.

3- Bir Kitapta Sen Anlat Yarışması Liseler kategorisi 06/05/2015 tarihinde gerçekleştirildi. Bu yıl Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Esra OK ilçe 1.si oldu.13 Mayıs 2015 tarihinde ilde yapılacak olan yarışmada ilçeyi temsil etme hakkını kazanmış oldu. Bu yarışmanın ilkokul ve ortaokullar kategorisi yarışmaları daha önceden tamamlanmış ve her ikisinde de 8. olarak tamamlamıştık.

4- Liseler Arası münazara yarışması 07/05/2015 tarihinde Korgan Merkez İlköğretim Okulu salonunda; Korgan Anadolu Lisesi ile Korgan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri arasında gerçekleştirildi. Yarışmayı Korgan Anadolu Lisesi kazandı.

 

 

 

 

 

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.