ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ve Türk Kızılay Korgan Şubesi İşbirliği ile Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nce düzenlenen kan bağışı kampanyasına Öğretmenlerimiz tam destek verdi.
Müdürlüğümüz ve Türk Kızılay Korgan Şubesi İşbirliği ile Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi

   Korgan Meydanı´nda düzenlenen kan bağışı etklinliği dolayısıyla bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, "Kızılay bir yardım kurumudur. Yardım insancıl bir duygudur. İnsanları yücelten bir düşüncedir. Bu düşüncenin yaygınlaşması, dünyamızı güzelleştirir. Yardım dediğimizde ilk aklımıza gelen Kızılay oluyor. Yardıma ihtiyaç duyulduğu her an Kızılay yanımızda oluyor. Bu duygu ve düşüncelerle biz de Kızılay´a sofrada tuzumuz olsun diyerek kan bağışında bulunduk. Hedefimiz 150 ünite kan verilmesiydi ancak öğretmenlerimizin duyarlılığı bu sayıyı 197 olarak gerçekleştirdi. Ben, bütün personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

   "Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır." diyen Korgan Kızılay Derneği Başkanı Saim DEĞER, "Kan üretilemeyen bir dokudur ve halen tek kaynağı sağlıklı bağışçılardır. Kan bağışı hem toplumsal hemde kişisel açıdan çok önemlidir. Eğer kan verir isek vücut yeni kan üretir ve bu vücut için yararlıdır. Ülkemizin kan ihtiyacını karşılamak amacıyla ülke genelinde yayılmış Kan Bağışı Merkezileri ile hizmet veriyoruz. Korgan´da vatandaşlar ve eğitim camiası bu konuda çok duyarlılar. Kan vermenin hayat kurtaracağı bilincinde olmaları bizim için çok sevindiricidir. Kan veren öğretmenlerimize Kızılay adına çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.