ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamından Eğitime Destek

Tepealan İlkokulu bahçesine 3 derslikli olarak yapılacak Anaokulu yapımı için Vali İrfan BALKANLIOĞLU ile hayırsever işadamı Mehmet ŞENER arasında protokol imzalandı. 
Hayırsever İşadamından Eğitime Destek

Valilik Makamında imzalanan Anaokulu yapım protokolünün ardından açıklamada bulunan Vali İrfan BALKANLIOĞLU, "Değerli iş adamımız Mehmet Şener daha önce Fatsa´ya anaokulu yapmak istemiş, ancak bazı şanssızlıklarla karşılaşmış, protokol imzalama aşamalarında pürüzler olmuş, hatta anaokulu yapacağı arsaya bir takım malzemeler yığdıktan sonra iş olmuyor, malzemelerini geri almak zorunda kalıyor. Şimdi bize tekrar geldiğinde ´Korgan´ın Tepealan mahallesine anahtar teslimi bir anaokulu yapıp bağışlamak istiyorum´ deyince biz de çok mutlu olduk. Geçmişteki sıkıntıların yaşanmayacağını söyleyerek, bugün anaokulu yapım protokolü imzalıyoruz. İnşallah Korgan´ın Tepealan mahallesindeki yavrularımıza şimdiden hayırlı, uğurlu olsun. Ayrıca bu davranışın örnek olmasını diliyorum. Belki değerli işadamımız Mehmet Şener beyden çok daha hali vakti yerinde olan insanlarımız vardır. Ancak bu iş biraz nasip meselesi. Malum bir sürü eğitim kurumları var. Eğitim kurumlarımıza yapılan yatırım, geleceğe dönük en büyük hizmettir. İnsana ve eğitime yapılan hayır, en büyük hayırdır. Orada çocuklar okullarına, eğitimlerine, öğretimlerine devam ettikleri sürece, o bina eğitim öğretim hizmetlerine kullanıldığı sürece kendisinin büyük kazanımları olacaktır. Sadece manevi kazanımları devam edecektir. O bakımdan hayırsever işadamımızı tebrik ediyorum. İşlerinde başarılar diliyorum. İşadamımızın örnek olmasını diliyorum" dedi. 

Hayırsever işadamı Mehmet ŞENER de yaptığı açıklamada, "Doğduğumuz yer, birlikte olduğumuz yer ayrımı yapmıyorum. Güzel Türkiye´mizin hiçbir ilini, hiçbir ilçesini ayırmamız bizim için doğru olmaz. Böyle bir mantalite içinde değiliz. Demek ki Korgan Tepealan mahallesindeki o minik yavrularımızın nasibiydi, Allah onlara nasip etti. O bekleme sürecini buna yoruyorum. Oradaki çocuklarımıza hayırlı, uğurlu olsun diliyorum" diye konuştu. 

İmzalanan protokole göre, hayırsever işadamı Mehmet ŞENER tarafından Korgan´ın Tepealan Mahallesine yaptırılacak Anaokulunun yapımına 2 ay içinde başlanacak ve 5 ay içinde yapımı tamamlanarak, teslim edilecek.

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.