ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Korgan´da Öğretmenlere Kan Bağışı Semineri Verildi

Korgan´da Öğretmenlere Kan Bağışı Semineri  Verildi

Türk Kızılayı Korgan Şubesi ve Korgan Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliğiyle Korgan İlkokulu Konferans Salonu´nda kan bağışı semineri verildi. 

 Türk Kızılay Ordu Kan Bağış Merkezi yetkilisi Bünyamin UZUNLAR.seminerde bilimsel araştırmalarla kan vermenin insan sağlığına zararının olmadığının tespit edildiğini 18-65 yaş arasında 50 kilo üzerinde olan sağlıklı bireylerin 3 ayda bir kan verebileceğini söyledi.

Uzunlar,"Bağışlanan kanlar stoklarımıza kaldırılarak ihtiyaç talebi bildiren hastanelere Türk Kızılay araçları ile ulaştırılır.Böylelikle hiçbir hasta ve hasta yakını,kan aramak zorunda kalmadan,herhangi bir ücret ödemeden ihtiyacı karşılanmış olur"dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN,27 Martta İlçe Milli Eğitim ve Korgan Kızılay Şubesi İş Birliği ile,ilçemizde görev yapan öğretmenlere yönelik Kan Bağışı Kampanyası düzenleyeceğinive tüm öğretmen ve öğrenci velilerimizin kampanyaya kan bağışı yaparak destek olmalarının topluma örnek olunması açısından önem arzettiğini söyledi.

Öğretmenlerin,öğrencileri Türk Kızılayı ve kan bağışı konusunda bilğilendirip gelecek nesillerin daha bilinçli yetişeceğini sağlayacaklarına inandıklarını ifade eden Türk kızılayı Şubesi Başkanı Saim DEĞER ise"Her bakımdan yeni neslin yaratıcısı öğretmenlerdir.Biz,öğretmenlerimizi Kızılay ve Kızılay çalışmaları konusunda bilgilendirirsek,kan bağışının önemini gelecek nesillere ulaştırmanın bir yolu olacağına inanıyoruz.Öncelikle öğretmen arkadaşlarımızı bilgilendirelim dedik,onlarda Kızılay çalışmalarına ilişkin öğrencilerimizi bilgilendirsinler istedik"diye konuştu.

Seminere,Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN,Okul Müdürleri ve ilçedeki öğretmenler katıldı.  

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.