ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Murtaza ALAN' ın Yarıyıl Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Murtaza ALAN' ın Yarıyıl Karne Mesajı

Bir bütünün parçaları olan öğrenci, öğretmen ve idarecilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiası olarak 2022-2023 eğitim- öğretim yılının 1. dönemini geride bırakmış bulunuyoruz. Bu süreçte emeği geçen herkesi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, gayretlerinin devamını diliyorum.

 

Kıymetli Velilerimiz;

Karne heyecanınızı içtenlikle paylaşıyoruz. Sizlerin en değerli varlığı olan çocuklarınızın karnelerindeki başarı ve başarısızlığı değerlendirirken; karnenin, çocuğunuzun bir dönem boyunca derslerinde gösterdiği performans ve çalışmanın notlarla gösterilen bir belge olduğunu unutmayınız. Başarısız karnelerin sorumluluğunu sadece çocuğa yüklemek sorumluluktan kaçmak olacaktır. Karne notlarını cezalandırma aracına değil, içeriği ve sunumu ile olumlu bir geri bildirime dönüştürmeliyiz. Karne sonucu ne olursa olsun, çocuklarımıza onları çok sevdiğimizi ve her durumda yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Çocuklarımız eğitim öğretim süreci sonunda gösterdiği başarı sonucu takdir, teşekkür, başarı vb. belgeler aldığında ne kadar mutlu oluyorsak, başarısızlık durumunda da ortak sorumluluğumuz gereği sevgimizi ve desteğimizi göstermeliyiz.

 

Sevgili Öğrencilerimiz;

Elbette karne geçmişin değerlendirilmesi demektir.  Karne notları sorumluluk sahibi olma, milli ve manevi değerlerine bağlı, ahlaklı, donanımlı, güvenilir ve dürüst, sosyal, sportif faaliyetlere ve derslere katılma, iletişim becerileriyle beraber proje, performans, ödev ve sözlü bileşenleriyle bir bütün olarak görülmelidir. Bu değerlendirme sırasında, geçmişteki hatalardan, harcanan çabanın ne ölçüde yeterli olduğundan, sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinden ve tüm bunların nedenlerinden söz etmek doğaldır. 

 

Bazı öğrencilerimizin karnelerinde arzu etmedikleri notlar olabilir. O öğrencilerimizin de önümüzdeki eğitim- öğretim yılında düzenli ve planlı bir çalışmayla istedikleri notları alacağına inanıyorum. Çalışmak ve hayata ümitle bakmak, insanın en büyük sermayelerindendir. Sizlerin de bu görüşte olduğunuzu ve istediğiniz zaman başarabileceğinizi biliyorum.

 

Değerli Öğretmenlerimiz;

Bir dönem boyunca öğrenme aşkını ve ruhunuzdaki hazineleri öğrencilerinizle paylaştınız. Gelecek yıllarda, öğrencilerimizin yollarını aydınlatacak, onlara hız verecek pek çok meşaleler yaktınız. Sizlerin de ödülü budur! Bu duyguyu tatmanın ve bir ömür zevkle icra etmenin, ne büyük bir onur ve ne büyük bir ödül olduğunu en iyi sizler biliyorsunuz.

 

 Eğitim-öğretim yılı boyunca yarınlarımızın teminatı sevgili öğrencilerimiz için göstermiş olduğunuz üstün gayretten dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Gençlerimizi yarınlara hazırlarken verdiğiniz emek her türlü takdire değerdir. Öğrencilerimizi bilgi, sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik duygularıyla yoğuruyor olmanız bizlerin en büyük sermayesidir. Ülkemizin maddî ve manevi anlamda kalkınması ancak sizlerin gayreti, emeği ve özverili çalışmaları ile mümkün olabilir.

 

Bu vesile ile  2022-2023 eğitim-öğretim yılı 1. kanaat döneminin sorunsuz şekilde tamamlanmasındaki gayretlerinden dolayı öncelikle okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyor, tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini temenni ediyorum.

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.