ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

      Geleceğe giden yolda masum hayatlara dokunarak bilgi ve sevginin can suyuyla yeni nesilleri filizlendirmektir öğretmen olmak.Yunus'ta gönülden bir şiirin sesi, Mevlana'da sonsuz sevginin kıvılcımı, Fuzuli'de devası olmayan bir aşk, tarihin akışına yön veren cihan padişahı Fatih'e rehber,  Aziz Sancar'ı Anadolu'nun bağrından Nobel'e taşıyan güçtür öğretmen olmak. Bir gönül işi,  gönülleri tutuşturan sevda ateşidir. Kısaca bir toplumun geleceği için ümit ve güven kaynağıdır öğretmen olmak.

      Hikayemizin başkahramanları sevgili öğretmenlerimiz,

Sizler, peygamber mesleği olarak bilinen bir mesleğin icracıları;  sizler, taze ruhları işleyen,  gönüller fetheden neferlersiniz. Sadece öğreten değil; yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen bir zanaatkârsınız. Ömrünüzü, nefesinizi bu milletin evlatlarına adamaya talip olan sizler, bu kutsal vazifeyi yerine getirmekten ve bu mesleğin üyesi olmaktan ne kadar gurur duysanız azdır. Al bayrağın gölgesinin düştüğü her yerde; bilgiyi, görgüyü, iyiliği, sevgiyi, hoşgörüyü ve barışı taze dimağlara nakış gibi işleyen sizlerin yarına ektiği milli ve manevi değerlerimizin tohumları güçlü bir nesil olarak filizlenecektir. Yetiştirdiğiniz öğrenciler, yarının güçlü Türkiye'sini, güçlü geleceğini inşa ve ihya edeceklerdir. Bir yere varacaksak eğer, bu hep beraber, birlikte ve sizin gayretinizle olacak.

       Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal  Atatürk ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, onları minnetle anıyoruz.

      "Yorulmadan, bıkmadan; tüm zorluklar arasında "İyi ki öğretmenim" diyen siz koca yürekli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.

 

      İyi ki öğretmenim!

 

                        Murtaza Alan
          Korgan İlçe Millî Eğitim Müdürü

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.