ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn Murtaza ALAN'ın 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn Murtaza ALAN'ın 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

 

 

Sevgili öğrenciler,

 

          Yaz tatilinin bitmesinden sonra okul hayatınız için yeni bir döneme başlıyorsunuz. Öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiası olarak amacımız sizleri, Türk Milli Eğitiminin genel amacları doğrultusunda, milli ve manevi değerlerine bağlı, içinde bulunduğumuz çağa ayak uydurabilen, eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci, Türkçe`yi doğru, etkili ve güzel kullanabilen bireyler olarak yetiştirmektir. Daha mutlu ve güzel bir gelecek için her zaman sizin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Unutmayın ki dersleriniz için göstereceğiniz ilgi ve çalışma azmi sizi başarıya götürecektir. Bu başarı da geleceğe emin ve sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

 

Değerli veliler,

 

          Gençlerimizin yetişmesinde öğretmenlerin olduğu kadar sizlerin de emeği vardır. Hiçbir zaman unutmayalım ki, iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Öğrenci, öğretmen, okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerinizin başarılarını arttıracaktır. Bu nedenle eğitim öğretimin üç ayağından birinin sizler olduğunuzu unutmayınız. Çocuklarımızı sadece maddi yönden  değil, manevi yönden destekleyerek her zaman onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Sizleri her zaman olduğu gibi okullarımızda, öğretmen ve yöneticilerimizle birlikte işbirliği içinde görmek bizleri mutlu edecektir. 

 

 Değerli öğretmenler,

 

           Öğretmenler bir toplumun, bir milletin geleceğine yön veren önderler olarak ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla dünyanın en zor ama bir o kadar da kutsal görevini üstlenmiş olmanın bilinci içerisinde şartlar ne olursa olsun görevimizi lâyıkıyla yerine getirmemiz gerekmektedir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, "Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır." diyerek, sizlere olan inancını ve güvenini belirtmiştir. Dolayısıyla sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancımız tamdır.

 

           2022-2023 eğitim öğretim yılı içerisinde, cesaretleriyle, kararlılık ve dik duruşlarıyla, demokrasi sevdalarıyla tarih yazan, Çanakkale ruhuyla tek yürek olmuş Milli İrade Kahramanları şehitlerimiz ve gazilerimizi de çeşitli etkinlik ve programlarla gönülden yâd ederek hatıralarını gelecek nesillere tüm ekibimizle aktarmaya çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2022-2023 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diler, başarılı ve verimli bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ederim. Eğitimin tüm paydaşlarına saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Murtaza ALAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.