ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Tarih boyunca esaret zinciri vurulamamış büyük Türk Milletimizin küllerinden yeniden doğuşunun simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclis'inin 102. kuruluş yıl dönümünü milletçe büyük bir sevinç ve coşkuyla kutlamaktayız. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, ülkemizi işgal etme teşebbüsleri karşısında aziz milletimizin egemenliği eline aldığı, vatanına sahip çıktığı bir dönüm noktasını ifade etmektedir. Bugün, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti´nin temellerinin atıldığı önemli bir gün, diğer taraftan geleceğimizin teminatı çocuklarımız için büyük bir bayramdır. 

Dünyada tek çocuk bayramı olma özelliği taşıyan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda dünya çocukları, bütün insanlığa barış dolu aydınlık bir gelecek için seslenmekte, dostluk köprülerinin temellerini atmaktadırlar.

TBMM'nin açılması ile birlikte egemenliği üzerinde tek söz sahibi olan Milletimiz; bugüne kadar Cumhuriyetimizin bekasını, Milletimizin kardeşliğini, milli ve manevi değerlerimizi hedef alan saldırılara göğsünü siper ettiği gibi bundan sonra da bu saldırıları canı pahasına bertaraf etme güç ve inancında olduğunu tüm dünyaya göstermeye devam edecektir.  

Çocuklarımızın; milli, manevi ve ahlaki yönlerden çok iyi yetiştirilmesi, vatanımızın ve milletimizin geleceği için çok önemlidir. Onlara aktaracağımız milli ve manevi değerler, geleceğe bakışlarını biçimlendirecek; ülkemiz için arzuladığımız hedeflere ulaşmada, kendilerine rehber olacaktır.

Çocuklarımızın sorumluluklarının bilinciyle, ülkesini ve milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen bir nesil olarak yetiştiklerini gördükçe geleceğe daha da güvenle bakıyoruz. İnanıyoruz ki çocuklarımız sadece ülkemizi daha müreffeh yarınlara ulaştırmakla kalmayacak, dünya çocukları arasında da sevgi ve dostluk bağlarını geliştirerek tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunacaklardır.

Okullarımızdan uzaktayız ancak birbirimizden değil! Her birimiz evlerimizde, aynı milli ruh ile ellerimizde bayraklar, dillerimizde 23 Nisan ezgileri ve kalplerimizde aynı heyecan ile bayramımızı kutluyoruz.

Geleceğimizin umudu sevgili çocuklar,

Kahraman bir milletin evlatlatları olarak sizler ülkemizin yarınlarısınız. Sadece Türk milletinin değil dünyanın geleceği için dünya çocukları ile el ele vererek sevgi, barış ve kardeşlik tohumları ekeceğinize inanıyoruz. 

Bu duygu, düşünce ve umutlarla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor; bugünü anlamlandıran çocuklarımız başta olmak üzere, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 Murtaza ALAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.