ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün "En Büyük Eserim" diyerek bizlere emanet ettiği "Cumhuriyetimizin İlanının 98. Yılı" dolayısıyla kutlama mesajı yayınlamıştır.           "İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün  "En Büyük Eserim" diyerek bizlere emanet ettiği "Cumhuriyetimizin İlanının 98. Yılı" dolayısıyla kutlama mesajı yayınlamıştır.  

 

          İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, mesajın da şu ifadelere yer verdi; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet´in 98. yıldönümünü, Milletçe coşku  içinde kutlamanın mutluluğu içindeyiz. Türk Milleti´nin, Atatürk´ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihte ender kaydedilen bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir.           

 

       Cumhuriyet; bir Milletin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur.

 

         Atatürk´ün önderliğinde büyük Türk Milleti´nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet´in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılması herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. 98. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimiz, bu günlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur. Milletimiz, her daim şanlı tarihinden güç almış, asırlardır tereddütsüz bir şekilde toprağına ve devletine canı pahasına sahip çıkmıştır. Hiçbir dönemde vesayete boyun eğmeyen aziz milletimiz, son olarak 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde de tüm dünyaya bir kez daha bağımsızlığını haykırmıştır.

 

           Bu duygu ve düşüncelerle; halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nı en içten dileklerimle kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi  rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."

 

 

 

                                                                                                                                                                                                             Murtaza ALAN
                                                                                                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü  

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.