ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Murtaza ALAN'ın Sene Sonu Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Murtaza ALAN'ın Sene Sonu Karne Mesajı

 Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler,

 

2020-2021 eğitim öğretim yılını 2 Temmuz itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Covid-19 salgını sebebiyle eğitim öğretim faaliyetlerimiz alınan tedbirler doğrultusunda yüz yüze, uzaktan eğitim ve seyreltilmiş eğitimler olarak yıl boyunca yoğun bir şekilde sürdürüldü. Bu süreçte hepimiz bu salgınla mücadele etmeyi öğrendik, tedbirlerimizi elden bırakmadan eğitim öğretim faaliyetlerimizi sürdürdük. Bu emeklerimizin meyvesini 2021-2022 eğitim öğretim yılında alacağımızdan çok umutluyum. Önümüzdeki eğitim öğretim yılını sevinç, coşku ve sağlık içince açacağız.

Sevgili Öğrenciler,

Her birinizi, yoğun bir tempoda geçen uzaktan eğitim sürecinde gerek canlı derslere katılımınız, gerekse göstermiş olduğunuz sabrınız ve gayretinizden dolayı içtenlikle kutluyorum. Güzel bir tatili hak ettiniz.

Bu yaz tatili diğerlerinden çok farklı olacak. Okullarımız yaz boyunca kapılarını sizler için sonuna kadar açık tutacak. Öğretmenlerinizin hazırladığı eğlenceli etkinliklerden oluşan dolu dolu bir telafi programı sizleri bekliyor. Hem hak ettiğiniz tatili yaparak dinlenme fırsatı bulacak hem de sportif, sosyal, kültürel ve akademik etkinliklerle eğlenceli ve öğretici zaman geçirmeniz için bir fırsat yakalamış olacaksınız. Şunu bilmelisiniz ki yaz dinlencenizi, kendinizi geliştirecek aktivitelerle geçirmeniz, yeni eğitim öğretim yılına hazır, zinde ve motive olmuş bir şekilde başlamanıza vesile olacaktır.

Değerli Öğretmenler,

Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde, en büyük pay sahibi sizlersiniz. Aydınlık yarınlarımız sizlerin elinde şekilleniyor, geleceğe sağlam adımlarla ilerliyor.  

Uzaktan eğitim sürecinde teknolojik dönüşümü çok hızlı bir şekilde gerçekleştirerek, canlı ders uygulamalarıyla evlerini sınıflara çeviren, eğitimin bir an olsun aksamaması için büyük bir özveriyle çalışan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyor, gayretlerinizi yürekten destekliyorum. "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında yaz dönemi boyunca okullarda yapılacak etkinliklerde görev alacak olan öğretmenlerimize kolaylıklar diliyorum.

Kıymetli Veliler,   

Uzaktan eğitim sürecinde sizlerin desteğini her daim yanımızda hissettik. Evlerinizde çocuklarımıza adeta sınıf ortamı oluşturarak, motivasyonlarını sağlayıp ilgi ve alaka göstererek gönüllü birer eğitimciye dönüştünüz. Ayrıca onların başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesinde de ilk rol model sizlersiniz.

Bu yaz tatilinde öğrencilerin sosyal, duygusal alanda iyileşeceği ve fiziksel olarak aktif olacağı bir telafi programıyla salgının eğitime yansıyan olumsuzluklarını hep birlikte bertaraf etmek, eğitimde fırsat adaleti ilkesi doğrultusunda öğrencileri akademik, sosyal, duygusal, fiziksel ve sağlık yönlerinden desteklemek istiyoruz. Okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ve etkinlikleri "telafidebendevarim.meb.gov.tr" adresinden takip ederek istediğiniz okulda,  dilediğiniz etkinliklere başvuru yapabilirsiniz. "Telafide bende varım" diyerek zorlu geçen salgın sürecinin olumsuz etkilerini hep birlikte ve elbirliğiyle kısa zamanda ortadan kaldıracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor; 2021-2022 eğitim öğretim yılında salgın tehdidinden uzakta, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile okullarımızda yüz yüze eğitimde buluşmak temennisiyle, tüm eğitim camiamıza sağlık dolu iyi tatiller diliyorum.

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.