ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN'ın 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN'ın 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

Tüm Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle, küresel alanda yaşanan değişimler sebebiyle okullarımızdaki yüzyüze eğitimlerimiz, bakanlığımız ve Bilim Kurulunun aldığı kararla 23 Mart 2020 tarihi itibariyle yerine uzaktan eğitime bıraktı

Sevgili Öğrencilerim,


Küresel salgınla beraber her şeyin başının sağlık olduğunu bir kez daha tecrübe ettik. Covid-19 ile mücadelemizin en büyük destekçileri her daim sizler olacaksınız. Hem maske kullanımı ve sosyal mesafeye uymada göstereceğiniz dikkatli tedbirlerle hem de ailenizi yönlendirmenizle bu salgını beraber aşacağız. Sizler, mazinin mirasçıları, geleceğin liderlerisiniz. Bilgiyi üreten, yarına şekil veren,  köklü kültürümüzü geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. Biliyoruz ki her gün yeni şeyler öğrenmeyi dert edinen,  her daim hedeflerine bir yenisini ekleyen gençler bu ülkenin birer yıldızı olup parlayacaktır. Bu yüzden de tatilde öğrendiklerinizi ve keşfettiklerinizi hayatınıza katma zamanı.

 

Hepiniz sağlıklı ve güzel bir tatili hak ettiniz. Bu süreyi verimli olarak değerlendirmek için birçok seçeneğiniz olduğunu unutmayın. Sosyal ve kültürel etkinlikler yanı sıra özellikle kitap okuyarak,uzaktan eğitim derslerini takip ederek ve EBA'yı kullanarak değerlendireceğiniz bu zaman diliminin ardından yeni eğitim öğretim yılına hazır olacaksınız. Hepinize iyi tatiller diliyorum.  

 Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir gönül mesleğidir. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın yetişmesinde, ulaştıkları bütün başarılarda, iyiliklerde, güzelliklerde en büyük pay ve başarı size aittir. Pandemi sürecinde göstermiş olduğunuz çabalardan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni Türkiye'nin genç evlatlarını sizler yetiştiriyorsunuz. Bu toprakları vatan yapan, bu ülkeye değer katan,  gece gündüz demeden özveri ile çalışan eğitimciler olarak sizlere minnettarız. Bu sorumluluğun bilincinde gerçekleştirdiğiniz çalışmalardan dolayı sizleri tebrik ediyorum.

Değerli Velilerimiz,   

Bugünlerden hep birlikte çok şey öğrendik, süreçle birlikte daha da olgunlaştık. Yüz yüze eğitime ara verilmesiyle birlikte her bir evimiz okul görevi gördü. Sayın Bakanımızın ifadesiyle "Eğitim bayrağının bir ucunu uzaktan eğitimle, sizlere devrettik. Okullarımız açıldığında sizden tekrar teslim alacağız. Tüm sabrınız, ilginiz, sevginiz ve hoşgörünüzle çocuklarımızın uzaktan eğitim sürecinde onlara destek oldunuz. İyi ki varsınız."    

Tatil dönemleri aile içi iletişimi ve birlikteliği kuvvetlendirmek için bir fırsattır. Kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüvenli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan en önemli unsurda aile içi etkili iletişim ve koşulsuz sevgidir. Birlikte geçireceğiniz kaliteli zamanlar ve çocuklarınıza göstereceğiniz ilgi ve alaka neticesinde onları yeni eğitim öğretim yılına hazırlamış olacaksınız. Çok iyi biliyoruz ki güçlü Türkiye'nin mutlu çocuklarını sizlerin desteği, işbirliği ve gönül birliğiyle yetiştireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim döneminde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle yine birarada olacağımız sağlıklı günlerde buluşmak üzere iyi tatiller diliyorum.

Murtaza ALAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.