ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Milli egemenliğine sarsılmaz bir inançla bağlı aziz milletimizin tarihte eşine rastlanmamış azmi, kararlığı ve gayreti ile 29 Ekim 1923'te kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 97. yaşını büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

İstiklal ve istikbal mücadelesinde her türlü zorluğa, esarete zulme karşı gücünü binlerce yıllık mazisinden neşet eden aziz milletimiz, vatan müdafaası zaruret olduğunda her şart ve her koşulda kenetlenmeyi bilmiştir. Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde imkânsızı başarmamızın en büyük ispatıdır.

Bizler tarihsel hafızamızı, milli ve manevi değerlerimizi, medeniyet tasavvurumuzu daima diri tutacak ve kararlılıkla geleceğe taşıyacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz." sözünde ifade ettiği üzere evlatlarımız, birlik ve beraberliğimizin teminatı olan cumhuriyetten aldıkları güçle medeniyetimizi sonsuza kadar yaşatacaktır.

Şanlı mazimizden aldığımız güçle emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere teslim edeceğiz.  Milli Eğitim ailesi olarak bu kutlu mirasa sahip çıkmak, ülkemizi ve milletimizi daha güçlü yarınlara taşımak, dünyanın geleceğinde söz sahibi olan nesiller yetiştirmek, müşterek hedefimizdir. Bu topraklarda gölgesinde huzur ve güç bulduğumuz al bayrağı ebediyetin göğünde daima dalgalandıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 

Bu duygu ve düşüncelerle; bu aziz vatanı bize vatan yapan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu ulvi gaye için toprağa düşerek, Şehitlik mertebesine ulaşan bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor; öğretmen, öğrenci ve vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.

 

 

 

 

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.