ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN'ın, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı...

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN'ın, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı...

Geçmişimizden güç alan aziz milletimizin 15 Temmuz gecesi, kanıyla, canıyla tarih sayfalarına yeni kahramanlıklar ekleyip geleceğine sahip çıkışının dördüncü yılını hep birlikte idrak ediyoruz.

15 Temmuz, milli iradenin, milli birlik ve beraberliğimizin kuruluş ruhuyla yeniden inşa edildiği, tarihe altın harflerle yazılmış kutlu bir zaferdir. Kuşkusuz bu zafer şehit ve gazilerimizin üstün cesareti, gazi milletimizin büyük fedakârlıklarıyla elde edilmiştir.

Ellerinde silahları, tankları ve uçaklarıyla; millet iradesini yok sayan hainler, Vatanımızın bağımsızlığı için canlarını kahramanca feda etmeyi tereddütsüz göze alan aziz Türk milletinin; Vatanına ve Bayrağına olan sevdasını, Milletine olan sevgisini ve Devletine olan bağlılığını hesap edemediler.

Bugün milletçe demokrasi zaferini kutlarken, bu coğrafyada güçlü ve müreffeh bir ülke olarak varlığımızı sürdürebilmemizin yegâne şartının milli birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi korumak olduğunu unutmayacağız.  Bu süreçte Eğitim camiası olarak bizlere düşen görev, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasi bilincine sahip, ülkesi ve vatanı için gerektiğinde canını bile feda edebilen nesiller yetiştirebilmektir. Öğrendiklerinden ilham alan ve ilimle hemhal olan vatanına ve bayrağına sevdalı öğrencilerimiz, başarıları ile geleceği fethederken biz eğitimcilerde eserimizle gurur duyacağız.

Bu vesileyle 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimine karşı mücadele ederken canını feda eden şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet; gazilerimize sağlık ve afiyet diliyor, gösterdiği büyük cesaret ve mücadeleden dolayı aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Murtaza ALAN

Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürü

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.