ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İş İnsanımızdan, İlçemize 12 Derslikli Okul Binası

Hayırsever İş İnsanımızdan, İlçemize 12 Derslikli Okul Binası

 

Yenipınar Mahallemizde yapımı planlanan 12 derslikli "Yenipınar Prof. Dr. Mahmud Esad Cosan İlkokulu/Ortaokulu" okul binası için protokol imzalandı.

Plasmar Plastik ve Kimya Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş adına Korgan'ın yetişdirdiği değerlerden, hayırsever iş insanı Mehmet ALTUNLIÇ tarafından ilçemiz Yenipınar mahallesinde yaptırılacak olan 12 derslikli okul binasının protokolü, Valilik makamında Vali Tuncay SONEL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU ve hayırsever işadamı Mehmet ALTUNKILIÇ tarafından imzalandı.

Protokol imza töreninde bir konuşma yapan Ordu Valimiz Tuncay SONEL, 24 Şubat 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın himayesinde "Okullardan Yarınlara" sloganıyla eğitime destek kampanyası düzenlenmiş, imkanı olan vatandaşların ister derslik, ister okul şeklinde yapacakları katkıyla bu kampanyaya iştirak edebileceklerini bildirmişti. Bu kampanya kapsamında, Korganlı hayırsever iş insanımız Mehmet ALTUNKILIÇ da memleketi olan Korgan ilçesinin Yenipınar mahallesinde 12 derslikli ilkokul-Ortaokul yapımı için hemen harekete geçti ve bugün okulumuzun protokol imza töreni için bir araya geldik. Kendisinden Allah razı olsun" dedi.

Hayırsever iş insanı Mehmet ALTUNKILIÇ ise konuşmasında, memleketi olan Korgan'da ihtiyaç duyulan derslik yapma konusunda teşebbüste bulunduğunu söyleyerek, "Bu okul benim için bir başlangıçtır. Devamı gelecektir. Sayın Valimiz Tuncay SONEL'e gösterdiği yakın ilgi dolayısıyla da teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Konuşmaların ardından,  Yenipınar mahallesinde yaptırılacak olan Prof. Dr. Mahmut Esad Çoşan İlkokulu/Ortaokulu okul binasının protokolü, Ordu Valimiz Tuncay SONEL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU ve Plasmar Plastik ve Kimya Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş adına hayırsever işadamı Mehmet ALTUNKILIÇ tarafından imzalandı.

09-07-202009-07-202009-07-202009-07-202009-07-202009-07-202009-07-2020

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.