ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın Yıl Sonu Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın Yıl Sonu Karne Mesajı

Saygıdeğer Öğretmenlerimiz, Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

 2018-2019 eğitim-öğretim yılını hep birlikte büyük bir özveriyle tamamladık. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarımızda eğitim gören 5607 öğrencimiz, 2018 yılının eylül ayında başlayan 14 Haziran 2019 Cuma günü sona eren zorlu ve uzun sürecin sonunda emek ve çabalarının karşılığı olan karnelerini alarak yaz tatiline girdiler.

 "Çocuklarımız" ortak paydasında birleştiğimiz saygıdeğer Anne ve Babalar; karne heyecanınızı içtenlikle paylaşıyoruz. Sizlerin en değerli varlığı olan çocuklarınızın karnelerindeki başarı ve başarısızlığı değerlendirirken; karnenin, çocuğunuzun bir yıl boyunca derslerinde gösterdiği performans ve çalışmanın notlarla gösterilen bir belge olduğunu unutmayınız. Başarısız karnelerin sorumluluğunu sadece çocuğa yüklemek sorumluluktan kaçmak olacaktır. Çocuğunuzun bir başkasıyla kıyaslanma durumu ise, ona anne ve babası tarafından yeterince güvenilmediği mesajını verebilir. Karne notlarını cezalandırma aracına değil, içeriği ve sunumu ile olumlu bir geri bildirime dönüştürmeliyiz. Karne sonucu ne olursa olsun, çocuklarımıza onları çok sevdiğimizi ve her durumda yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Çocuklarımız eğitim öğretim süreci sonunda gösterdiği başarı sonucu takdir, teşekkür, başarı vb. belgeler aldığında ne kadar mutlu oluyorsak, başarısızlık durumunda da ortak sorumluluğumuz gereği sevgimizi ve desteğimizi göstermeliyiz.

 

 Değerli Öğretmen Arkadaşlarım; biliyorum ki bu yıl çok büyük emek ve gayret göstererek bir yılı daha hep birlikte tamamladık. Bundan dolayı siz elleri öpülesi öğretmenlerime saygı ve şükranlarımı sunarım. Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Her zaman daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla canla başla mücadeleyi kendinize ilke edinerek kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Hep birlikte çocuklarımıza kazandıracağımız milli ve manevi değerlerin olumlu çıktısını güçlü bir Türkiye olarak alacağımıza inanıyorum.

Sevgili Öğrenciler; elbette karne geçmişin değerlendirilmesi demektir. Bu değerlendirme sırasında, geçmişteki hatalardan, harcanan çabanın ne ölçüde yeterli olduğundan, sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinden ve tüm bunların nedenlerinden söz etmek doğaldır.  Yaz tatilinizi verimli ve güzel geçirmek için kendinize bir tatil programı hazırlamanız faydalı olacaktır. Hoşlandığınız, başarılı olabileceğinize inandığınız, yetenekli ve ilgili olduğunuz tiyatro, sinema, resim, müzik vb. sanatsal alanlarda bir hobi edinmeniz, sosyalleşmeniz ve özgüveninizin gelişmesi açısından önemlidir. Verimli bir yaz tatili; iyi vakit geçirirken bir yandan da çeşitli kitaplar okuyarak bir yıl boyunca öğretilen bilgilerin pekiştirilmesi ve eksik bilgilerin tamamlanmasını sağlamaktır.

 Bu vesile ile  2018-2019 eğitim-öğretim yılının sorunsuz şekilde tamamlanmasındaki gayretlerinden dolayı öncelikle okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyor, tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini temenni ediyoruz.

 

Murtaza ALAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Tepe Mahalle Tahsin Ateş Sokak No10 Kat 2 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.