ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE GEZİSİNE KATILDI

ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE GEZİSİNE KATILDI

  Korgan Kaymakamı Sayın Erkan KAÇMAZ tarafından başarılı öğrencileri ödüllendirme amacıyla geleneksel olarak düzenlenen 3. Çanakkale Gezisi 08/05/2015 tarihinde başladı.

Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce koordine edilen geziye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Nazım MANGUŞ ve Nail PİŞMEK başkanlık etmektedirler geziye Korgan Anadolu Lisesi Müdürü Sezai DÜZÜCÜ, Tepealan Ortaokulu Müdürü Bayram TİMUR, öğretmenler ve değişik okullardan seçilen öğrenciler katılmışlardır. 

 

        Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murtaza ALAN : “ Uzun zamandır hazırlıklarını yaptığımız bu gezide amacımız, öğrencilerimizin milli ve manevi değerleri, tarihte yaşanan olayları yerinde tanımaları, tarihi yer ve mekânları görerek kendi kişisel gelişimlerini artırmalarıdır. Yaparak, yaşayarak öğrenen öğrenci daha kalıcı bir eğitim almış olur. Bu gezi sadece Bir Çanakkale gezisi olmayıp İstanbul ve tarihi mekânlar da gezilecektir. 4 gün sürecek olan bu gezide, gidiş ve dönüş esnasındaki tüm verilecek molalarda yemekler Ulusoy firması tarafından karşılanacaktır. Öğrencilerimizin otelleri, rehberler, gezilecek yerlerin plan ve onayları titizlikle hazırlanmıştır. Yıl boyu tüm sosyal ve kültürel çalışmalarda başarı kazanmış öğrencilerle TEOG ve YGS’ de ilçe düzeyinde başarı gösteren öğrencilerimizi bir nevi ödüllendirmekteyiz. Bütün öğrencilerimiz bu gezinin değerinin farkında ve tüm sosyal-kültürel çalışmalarda buna yönelik kazanma aşamaları var.  Ayrıntılı hazırladığımız farklı gruplamalarla bu geziyi özgün bir formata kavuşturmaya; öğrencilerimize ‘bunu ben başardım’ duygusu kazandırmaya çalışıyoruz diyenKorgan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murtaza ALAN, bu gezinin düzenlenmesini sağladıkları için öncelikle Korgan Kaymakamı Sayın Erkan KAÇMAZ’ a ve bu gezi sırasında gidiş - dönüş esnasındaki tüm molalarda bütün öğrencilerimize yemekleri veren Ulusoy firması yetkililerine, emeği olan herkese çok teşekkür ederim:” dedi.

 

 

 

Tepe Mahalle Hükümet Sokak No4 Hükümet Konağı Binası Kat 4 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.