ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Korganlı Okullar ve Öğrenciler Avrupa Yolunda

2014 Çağrı Dönemi Erasmus+Meslek Eğitim Öğrenci ve Personelinin Öğrenme Hareketliliği projeleri kapsamında Korgan´dan iki okul Avrupa yolunda ilerliyor.
Korganlı Okullar ve Öğrenciler Avrupa Yolunda

   Korgan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Korgan Çayırkent Çok Programlı Lisesi tarafından hazırlanan Erasmus+Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personelinin Öğrenme Hareketliliği projeleri Avrupa Birliği Ulusal Ajansı tarafından kabul edilerek bu okullara toplam 177 000 euro hibe verilmiştir.

   Korgan Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin hazırladığı ´Avrupa´da İslam Dininin Bilimsel Öğretim Metotları ve Farklı Din Mensupları ile İlişkilerin Uygulamalı Eğitimi´ adlı proje kapsamında 50 öğrenci, 3 rehber öğretmen eşliğinde Hollanda Rotterdam İslam Üniversitesinde 12-25 Nisan 2015 tarihleri arasında staj yapacaklardır.

   Yine Çayırkent Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ´Bilişim Teknolojilerinin Tanıtım ve Ticarette Kullanımı´ adlı proje ise 45 öğrenci ve 5 rehber öğretmen eşliğinde Hollanda, Çek Cumhuriyeti ve Almanya´da stajlarını yapacaklardır.

   Korgan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Korgan Çayırkent Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri projelerini, ´Yaygınlaştırma Faaliyetleri Kapsamında´ Korgan Kaymakamı Erkan KAÇMAZ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murtaza ALAN´ın da katıldığı bir toplantıyla basına tanıttı.

   Çayırkent Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı ve Proje koordinatörü Adil BOLGİ; Erasmus projelerinin özelliklerini ve öğrenciler için faydalarını anlattı. Korgan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Ercan DÜZÜCÜ ise Türkiye genelinde kabul edilen toplam 221 tane Meslek Liseleri Öğrenci Hareketliliği projesinin iki tanesinin İlçemizden çıkmasının Korgan için öneminden bahsetti.

   Daha sonra söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murtaza ALAN, ilçemizin son yıllarda eğitimde göstediği başarıların yanında TÜBİTAK, Bu Benim Eserim ve Avrupa Birliği Erasmus vb. projelerde de Korgan´ın adından söz ettirdiğini söyledi.

   İlçe Kaymakamı Erkan KAÇMAZ ise İlçemiz Meslek Liselerinin gösterdiği bu başarıdan duyduğu gururu ifade ederek bu çalışmaların süreklilik kazanmasının çok daha büyük başarıları getireceğini söyleyerek bu projelerde görev alan öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti.

Tepe Mahalle Hükümet Sokak No4 Hükümet Konağı Binası Kat 4 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.