ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Murtaza ALAN' ın "Cumhuriyetimizin İlanının 99. Yılı" Kutlama Mesajı

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Murtaza ALAN' ın

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Murtaza ALAN, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün  "En Büyük Eserim" diyerek bizlere emanet ettiği "Cumhuriyetimizin İlanının 99. Yılı" dolayısıyla kutlama mesajı:

     "Aziz Türk Milleti´nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı"nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihte ender kaydedilen bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir. 99. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimiz, bu günlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur. Milletimiz, her daim şanlı tarihinden güç almış, asırlardır tereddütsüz bir şekilde toprağına ve devletine canı pahasına sahip çıkmıştır. 

      Bu duygu ve düşüncelerle; eğitim camiamızın ve halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nı en içten dileklerimle kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi  rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Tepe Mahalle Hükümet Sokak No4 Hükümet Konağı Binası Kat 4 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.