ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN´ın  24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Sevgili Öğretmenler,

            Büyük Önder Atatürk´ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği´ni kabul etmesinin 87., bu anlamlı günün öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının ise 34.nci yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.


              Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Her zaman ve her şartlar altında bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Dolayısıyla öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.

          Geleceğimizin şekillenmesinde çocuklarınızın yetişmesinde büyük rol oynayan ve büyük fedakârlıklar gösteren öğretmenlerimize minnet borçluyuz.

                Yine bugün vesilesiyle ebediyete göç etmiş, başta başöğretmen Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyorum. Emekliliğe ayrılmış öğretmenlerimize uzun ve sağlıklı ömürler, halen görevlerinin başında olan siz öğretmenlerimize de başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri en kalbi duygularla selamlıyor ve saygılar sunuyorum.

 Murtaza ALAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Tepe Mahalle Hükümet Sokak No4 Hükümet Konağı Binası Kat 4 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.