ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayallerime El Ver Projesi İlçemiz Belalan Yolağzı İlkokulunda Düzenlenen Program İle Başlatıldı.

Hayallerime El Ver Projesi İlçemiz Belalan Yolağzı İlkokulunda Düzenlenen Program İle Başlatıldı.

Fatsa Gençlik Merkezi tarafından kardeş okul olarak seçilen ilçemiz Belalan Yolağzı İlkokulundaki öğrencilere düzenlenen program ile kırtasiye ve spor malzemeleri dağıtıldı.  Belalan Yolağzı İlkokulunda düzenlenen programa Korgan İlçe Kaymakamımız Hakan Gönen, Ordu İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza Alan, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Fatsa Gençlik Merkezi Müdürü Berat Şahin ve beraberlerindeki heyet katıldı.

  “ Hayallerime El ver “ projesine ilk olarak Korgan İlçemizden başladık diyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç” Gençlik ve Spor Bakanlığımızın gençlik merkezleri var. Ordu’da da Altınordu ilçemizde, Ünye İlçemizde ve Fatsa ilçemizde olmak üzere üç tane gençlik merkezlerimiz var. Fatsa gençlik merkezimiz sizin okulunuzu kardeş okul olarak seçti. Bizim bir projemiz var. Hayallerime el ver diye, yani hayalleri olan çocuklara yardım yapmak amacıyla Fatsa gençlik merkezi müdürümüz ve gençlik liderlerimizle buradayız. Onlar sizlere kırtasiye malzemeleri aldılar, bunun yanı sıra futbol topu, voleybol topu, satranç takımı, şapka ve hikaye kitabı getirdiler. Şimdi size onları hep birlikte dağıtacağız. Rahatlıkla artık teneffüsler de top oynaya bilecek, Kuru boya kalem setiyle de hayallerinizi resmedebileceksiniz.” diye konuştu.

 Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş ise yaptığı konuşmada ” Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile çok ortak projelerimiz var. Okullarda yapılan bütün spor etkinliklerini spor il müdürlüğümüzle beraber yapıyoruz. Bugün de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu “ Hayallerime el ver “ projesi için buradayız. Sizlere kırtasiye malzemeleri dağıtacağız. Ben hem diğer faaliyetler hem de bu proje için Fatsa gençlik merkezimize ve spor İl müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.  Özellikle spor il Müdürlüğümüzün sizlerden beklediği en önemli şey spor yapmanız. Başarılı sporcuların buradan yetişmesini ve spor yaparak sağlıklı gençler olmanızı bekliyoruz. Her türlü talebinizi ve isteğinizi karşılamak için öğretmenlerimiz aracılığıyla bizlere iletmenizi bekliyoruz” diye konuştu.

İlçe Kaymakamımız Hakan Gönen”  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze ve Fatsa Gençlik merkezimize organize ettiği bu güzel projeden dolayı teşekkür ediyorum. Spor bizim hayatımızda önemli bir nokta ama çeşitli alt yapı eksikliklerinden kaynaklı olarak zaman zaman bunlardan yoksun kalıyoruz. Spor olmadan hayatımızın sağlıklı sürmesi beklenemez, spor bizim hayatımızın ayrı bir parçası olması lazım. Sizlerden de spor konusunda ve sporun her alanında her dalında güzel başarılar elde etmenizi bekliyoruz” dedi.  

Konuşmaların ardından Belalan Yolağzı İlkokulunda okuyan öğrencilere protokol tarafından kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. 

Buradaki programın akabinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban KARATAŞ İlçemiz okul müdürleriyle bir araya geldi ve yapılan toplantıda çeşitli değerlendirmelerde bulunuldu. Okullarımızın ihtiyaçları ve sorunları hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürümüz 2015-2016 Eğitim Öğretim yılına ait dilek ve temennilerini sunduktan sonra toplantıya son verildi.

Tepe Mahalle Hükümet Sokak No4 Hükümet Konağı Binası Kat 4 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.