ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“DERS SOKAĞI” PROJESİNİN AÇILIŞI YAPILDI

“DERS SOKAĞI” PROJESİNİN AÇILIŞI YAPILDI
“DERS SOKAĞI” PROJESİNİN AÇILIŞI YAPILDI

İlçemiz Çayırkent Mahallesinde bulunan Çayırkent Şehit Nevzat Çatık İlk/Ortaokulu’nda oluşturulan ´Ders Sokağı´ projesinin açılışı yapıldı.

 

Düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Okul Öğrenci Meclis Başkanı Şevval DÜZ,  projenin okulları ve kendileri açısından çok önemli olduğunu derslerde anlatılan konuların okul koridorlarında oluşturulan görsellerle somutlaştırıldığını ve öğrenmenin daha da kolaylaştığını söyledi.

Korgan Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ projenin öğrenciler için öneminden bahsederek hayırlı olması temennisinde bulundu.

 İlçe Kaymakamımız Erkan KAÇMAZ yaptığı konuşmasında Çayırken Şehit Nevzat Çatık İlk/Ortaokulu’nun, öğrenmeyi kolaylaştıran “Ders Sokağı” projesi sayesinde öğrencilerin sadece derslerde değil teneffüslerde de öğrenmeye devam edeceğini ve öğrencilerimizin bu sayede sınavlardaki başarılarının artacağına inandığını söyledi.

Daha sonra projenin açılış kurdelesini Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murtaza ALAN ile birlikte kesen Korgan Kaymakamımız Erkan KAÇMAZ ”Öğrenci ve öğretmenler başarılı bir çalışmayı ortaya koymuşlar” dedi.

Çayırkent Şehit Nevzat Çatık İlk/Ortaokulu’nda oluşturulan “Ders Sokağı” projesi kapsamında tüm koridorlar ders notları ve resimlerden oluşuyor. Projenin amacının, öğrencinin sadece öğrenimini derste değil teneffüslerde de yapmasına yardımcı olmak olduğu belirtildi.

Düzenlenen etkinliğe Korgan Kaymakamı Erkan KAÇMAZ, Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ, Korgan Garnizon Komutanı Üsteğmen Ali YILDIZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murtaza ALAN, Daire amirleri, Okul Müdürleri, Öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

 

 

Tepe Mahalle Hükümet Sokak No4 Hükümet Konağı Binası Kat 4 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.