ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferinin 100.Yılında ´´Çanakkale Ruhu ve Gençlik´´

Çanakkale Zaferinin 100.Yılında ´´Çanakkale Ruhu ve Gençlik´´

Çanakkale zaferi yokluklar içindeki bir milletin,çağın en güçlü devlet ve silahlarına karşı direnerek kazanılan bir zaferdir,bir destanıdır.Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır.Tarihimizin en hüzünlü zaferidir.Bu cephenin isimsiz kahramanları,vatanın her bir köşesinden Çanakkale´ye koşarken,asla geri dönmeyi düşünmemişlerdir.Bu vesileyle; 

Korgan Yatılı Bölge Orta Okulu Çanakkale Zaferinin 100. üncü yıl dönümü münasebetiyle Pınar düğün salonunda bir program düzenledi. Programa Kaymakamımız Erkan KAÇMAZ, Korgan Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ, İlçe Jandarma Komutanı Ali YILDIZ, Korgan Cumhuriyet Başsavcısı Ali Serhat ŞAHİN, Korgan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Alper YILDIRIM, İlçe Emniyet Amiri Nadir ÖZDEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murtaza ALAN, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri,  Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Çanakkale destanını anlatan tiyatro gösterileri yapıldı. Daha sonra İlçedeki tüm okulların katıldığı ‘Çanakkale Zaferi’ konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ilçe protokolü tarafından hediyeleri verilerek program sona erdi. 

Tepe Mahalle Hükümet Sokak No4 Hükümet Konağı Binası Kat 4 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.