ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim yılının tamamlanması nedeniyle Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürü’müz Murtaza ALAN bir mesaj yayınladı.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılının tamamlanması nedeniyle Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürü’müz  Murtaza ALAN bir mesaj yayınladı.

Saygıdeğer Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrencilerim;

Bir Eğitim Öğretim Yılını daha tamamlamanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2014-2015 eğitim öğretim yılı, ilçemizde hem eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından hem de sosyal etkinlikler, yarışmalar, projeler bakımından oldukça başarılı bir yıl olmuştur. Bu şekilde dolu dolu bir yılın yaşanmasına destek olan en başta Sayın Kaymakamımıza, kurum amirlerimize, Okul Müdürü ve idarecilerimize, meslektaşlarımız öğretmenlerimize, bize destek olan hayırseverlere ve eğitime gönül veren herkese teşekkür ediyorum.

 

Geleceğimizin teminatı Sevgili Öğrencilerim;

Bir yılı en iyi şekilde değerlendiren öğrencilerimiz başarılı bir karneyle bir üst sınıfa geçecek veya okulundan mezun olarak yeni ufuklara yeni hayallere yelken açacaklardır.. Böylece hem kendileri sevinecek hem de ailelerini ve bizleri sevindirecekleridir. Ancak çeşitli nedenlerle başarısız olanlarınız da elbette olacaktır. Bu durumda ümitsizliğe kapılmak, pes etmek, moralinizi bozmak yerine daha çok çalışmalı ve yeni bir başlangıç yapmalısınız. Her şeyden de önemlisi bütün öğrencilerimizin dinlenmek, tatil yapmak, üzerinizdeki bir yılın yorgunluğunu atmak en doğal hakkınızdır. Böylelikle yeni öğretim yılına sağlıklı bir şekilde yeni bir sayfa açmış olacaksınız.

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Her zaman ve her şartta daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla her türlü fedakarlığı ve özveriyi ortaya koyarak kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyor, emeklerinizden dolayı teşekkür ediyor, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı,mutlu ve huzur dolu bir tatil diliyorum.

Kıymetli veliler;

Çocuklarımız bizlerin hayatta en kıymetli varlıklarımızdır. Sizlerin eğitim öğretim sürecine aktif katılımınız, öğrencilerimizi hem sosyal hayatta hem de okul hayatında daha başarılı kılacaktır. Çocuğunuzu tanımaya çalışmanız, onun yeterli ve yetersiz yönlerini tarafsız olarak değerlendirmeye çalışmanız çok daha faydalı olacaktır.
Ebeveynlerin gündelik hayatın stres ve sıkıntılarına bağlı olarak zamansız, yersiz ve aşırı tepki ortaya koyması, çocuklarımızı olumsuz etkilemektedir. Çocuklarımızı değerlendirirken, bardağın dolu tarafından bakmayı ilke edinmek onların geleceği açısından ve mutlu olmaları bakımından daha faydalı olacaktır. Çocuklarımıza koşullara bağlı olarak değil, her zaman sevdiğimizi ve güvendiğimizi onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarına sağlık,mutluluk ve huzur dolu bir tatil diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                       Murtaza ALAN                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

Tepe Mahalle Hükümet Sokak No4 Hükümet Konağı Binası Kat 4 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.