ORDU KORGAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

          Türk milletimize, Türk demokrasisine ve Milli irademize karşı yapılmış bir ihanetin;  yine milletimizin güçlü  iradesi, tüm kurumları ve devletimizin  kararlılığı ile engellenerek başarısız olduğu bu gün,  15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kabul edilmiştir.

15 Temmuz, vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğinin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği bir tarih, dünya toplumlarına ve devletlerine ders veren bir destandır.

              Aziz Milletimiz; 7’den 70’e, kadınından erkeğine, siyasi düşüncesi, etnik yapısı, inancı ne olursa olsun, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine meydanlara koşarak cumhuriyetimize, demokrasimize, birlik ve beraberliğimize var gücüyle sahip çıkmıştır.

              Milletimizin kahraman evlatları bu elim gecede hainlerin zapt ettikleri tankların önünde durmuş, uçak ve helikopterlerden yağdırılan bomba ve kurşunlara bedenini siper etmiş, tarihe altın harflerle geçen destansı bir mücadele ile bu hainlere geçit vermemiştir.

             Demokrasinin bir kez daha galip geldiği bu mücadelede;   tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla ve yüreğiyle dikilen Türk Milleti;  tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşında olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek olarak sokaklara dökülmüş ve bir kez daha yeri geldiğinde vatanı, bayrağı için gazi ve şehit olunabileceğini göstermiştir.

              Ülkemiz için yeni bir milat niteliği taşıyan ve tarihimizde Milletin Demokrasi Zaferi olarak yeniden yerini alacak olan 15 Temmuz kalkışmasında hainler tarafından şehit edilen vatan evlatlarımızı ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimiz ile ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet ve rahmetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize aileleri ile birlikte huzurlu ve sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.    
                                                                                                                                                                         

 Murtaza ALAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

          

Tepe Mahalle Hükümet Sokak No4 Hükümet Konağı Binası Kat 4 KORGAN/ORDU - (452)671 22 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.